/Jak zarabiać na własnych zakupach?
tytuł: jak zarabiać na własnych zakupach

Jak zarabiać na własnych zakupach?

Jak zarabiać na własnych zakupach? Czy tak się da? Oczywiście i zaraz Ci to udowodnię.

Zarabianie na własnych zakupach nie jest niczym nowym przy obecnych możliwościach Internetu. Jest wiele platform, które dają takie możliwości. Jak już czytałeś mój poprzedni wpis Jak zarobić min. 10 zł bez inwestycji pieniężnej? to wiesz, że używam do zarabiania aplikacji Refunder. Zarabiania dzięki polecaniu (i nie tylko), do czego i Ciebie gorąco zachęcam. Skorzystaj z mojego linku www.refunder.pl/zapros/gorzbi bo wiele z tego korzyści, czego dowiesz się czytając poprzedni artykuł.

To jak ja zarabiam na Refunder robiąc zakupy?

Istotą działania Refundera jest zwracanie części pieniędzy osobom, które robią zakupy przez Refunder.

Kupujesz > Refunder zwraca Ci część kasy

Oczywiście mam tu na myśli zdroworozsądkowe podejście do zarabiania. Ja nie kupuję na potęgę nie wiadomo czego, niepotrzebnych rzeczy aby dostać kilka %, bo to nie jest zarabianie. Chyba, że masz w planie kupione przedmioty sprzedać po tej samej cenie lub nawet wyższej.

Ja kupuję tylko to, co w danym momencie muszę. Jeśli pożądany przedmiot kosztuje mnie w sklepie cenę X, a dzięki Refunder także zapłacę tę samą cenę i dostanę z tego zwrot kilka %, to takie podejście jest dla mnie mądrym zarabianiem.

Jak działa Refunder?

Jest to aplikacja, która współpracuje z wieloma markami znanymi w Polsce, np. Allegro, RTV Euro AGD, Media Expert, Reebok, Booking.com i wiele innych.

Ty robisz zakupy internetowe w tych sklepach i masz tylko zakupiony towar. Robiąc ten sam zakup przez Refunder dostajesz ten sam towar po tej samej cenie oraz zwrot części poniesionych kosztów (ceny zakupu).

To jakaś ściema. Skąd Refunder ma budżet aby mi oddać część kasy za moje zakupy?

Otóż Refunder będąc partnerem tych marek jest w pewnym sensie naganiaczem Klientów. Czyli to Refunder pozyskuje Klienta dla marki, dzięki czemu dostaje od nich prowizje za każde zakupy. Następnie dzieli się tą prowizją z Tobą.

Obowiązuje zasada WIN = WIN

Ty nic nie tracisz, a wręcz przeciwnie zyskujesz.

Każdy sklep zwraca określoną liczbę % – jest to na ogół w przedziale od 0,1 do 15%.

15% z zakupu jednego towaru to już niezła sumka. A jak zakupów w Internecie robisz dużo, to sumarycznie w złotówkach może się okazać bardzo przyjemną kwotą, którą możesz przelać na swoje konto bankowe i ponownie wykorzystać na inne zakupy.

Zupełnie jakby tę samą złotówkę wykorzystać drugi raz !!

Wypłacie z Refunder podlega kwota minimum 45zł. Czyli tyle musisz uzbierać aby móc wypłacić pieniądze.

Jak kupować przez Refunder?

 1. Najpierw musisz być tam zarejestrowany. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, to skorzystaj z mojego linka partnerskiego www.refunder.pl/zapros/gorzbi wówczas dostaniesz 10zł w bonusie gdy w ciągu 45 dni zrobisz zakupy za minimum 50zł.
 2. Wyszukaj sklep/markę w których chcesz zrobić zakupy – skorzystaj z wyszukiwarki
refunder-wyszukiwarka
 1. Z wyników wyszukiwania wybierasz sklep/markę w których chcesz zrobić zakupy. Od razu też masz informację ile zwrotu oferuje dany sklep.
refunder-sklepy
 1. Przejdź do sklepu
refunder-allegro
 1. Kliknij przycisk „Przejdź do….” w tym przykładzie Allegro.
 2. Zostaniesz przeniesiony do sklepu w którym poruszasz się jak dotychczas.

UWAGA! Dobrze abyś od razu zrobił zakupy, odświeżanie strony, zamykanie przeglądarki spowoduje, że wyrzuci Ciebie z sesji i nie zostanie naliczony zwrot. Dlatego przechodząc do Refunder i danego sklepu po prostu dokonaj zakupów.

Jak wyglądają zwroty?

 1. Najczęściej w ciągu 48h od zakupu (jeśli zrobiłeś wszystko dobrze wg powyższych punktów) na koncie Refunder w zakładce „Nadchodzące zwroty” pojawi się informacja o kwocie, która zostanie Tobie zwrócona za dany zakup:
refunder - nadchodzące zwroty
 1. W zależności od sklepu potwierdzenie transakcji trwa z reguły do 90 dni (zdarza się więcej).
 2. Po potwierdzeniu transakcji zwrot zostanie przeniesiony do sekcji “Gotowe do wypłaty
 3. Wypłacić możesz gdy uzyskasz minimum 45zł.
refunder-zwroty

Jak widzisz jest to w 100% bezpieczne. Robisz zakupy tylko tych produktów, które musisz kupić. Nie wchodzisz od razu do docelowego sklepu tylko przez Refunder. Cena produktów jest taka sama, nie zwiększa się w żaden magiczny sposób. Ty kupujesz, a Refunder część Ci oddaje i w ten sposób zarabiasz.

UWAGA! Refunder ma:

 • aplikację mobilną więc możesz to wszystko robić przez swojego smartfona
 • na komputerze możesz zainstalować wtyczkę do przeglądarki, która pozwoli Ci na uruchamianie serwisu bez wchodzenia do niego – oszczędzasz czas na klikaniu (jest ona dostępna bezpośrednio w serwisie)

Zainstalowana wtyczka pokazuje stan uruchomienia Refundera (patrz czarne strzałki na screenach poniżej):

 • czerwona ikonka oznacza, że Refunder jest nieaktywny (robiąc zakupy nie dostaniesz zwrotu)
refunder ikona nieaktywna
 • niebieska ikonka oraz stosowny komunikat zaraz po przejściu z Refunder do sklepu oznacza, że jest on na danym sklepie aktywny teraz u Ciebie (robiąc zakupy dostaniesz zwrot)
 • koniecznie zwracaj uwagę na kolor ikony przed zakupami
refunder ikona aktywna

Akurat ciekawa reklama na Allegro się mi wyświetla, hmm…

I to tyle w tym wpisie. A Wy macie jakieś fajne aplikacje na których zarabiacie?

W sumie nie do końca wiem jak to skategoryzować czy jest to zarabianie? Czy może jednak zwrot tych pieniędzy zaliczyć do oszczędzania? Jak myślisz – daj znać w komentarzu.